Sahneyi yeni uygulamalar dünyasına hazırlama

Tasarımcılara ve üreticilere görülmeye değer yeni vizyonlar ve tüm dünyadaki insanları harekete geçirecek heyecan verici uygulamalar oluşturma konusunda ilham kaynağı olan OSRAM Opto Semiconductors'ın opto bileşenleri, yenilikçi eğlence ve bilişim çözümleri için mükemmel nitelik taşıyor.

Gerek sahne aydınlatması, gösteri lazeri, robot ışıklar, şeffaf aydınlatma veya video duvarları, reklam panoları veya dokunmatik ekran uygulamalarında gerekse yüksek kontrastlı veya yüksek verimli, iç veya dış mekân ortamı, küçük boyutlu veya büyük ölçekli uygulamalarda OSRAM Opto Semiconductors en ayrıcalıklı eğlence ve bilgi-eğlence uygulamaları için mükemmel çözümler sunuyor.

Konser salonları LED'ler ve lazer diyotlar

LED'lerimiz ve lazer diyotlarımız; her türlü sahne aydınlatması, gösteri lazeri, robot ışık, şeffaf aydınlatma ve video duvarı uygulaması için yeni tasarım fırsatları ve tasarım özgürlüğü sunuyor. Tüm performans sınıflarında mükemmel OSRAM Opto Semiconductors ürünleriyle sahne artık, amaca ulaştıran bir araç olmanın ötesine geçiyor ve gösterinin odak noktasına dönüşüyor. Her renge, yüksek kontrasta, yüksek doluluk oranına ve yüksek parlaklığa göre çeşitlilik göstermek, konser salonu aydınlatması ve görüntüleme uygulamaları için önemli gereksinimlerdir.

LKamuya açık alanlar için LED’ler

Arena veya stadyumlardaki ana ekranlar ve çevre ekranları ya da VIP alanlarındaki, maç yayını yapan barlardaki, alışveriş merkezlerindeki veya havayollarındaki geniş ekran LED TV’ler, farklı paket boyutları ve farklı görüntüleme mesafeleri için yüksek görüntü kalitesiyle bilgi sunumu ve görüntüleme konusunda mutlaka gerekli uygulamalardır ve özellikle VIP alanlarında ve iç mekanlarda mükemmel bir sunum uygulamasının en kritik unsurlarıdır. Burada LED'lerin; her renge, yüksek kontrasta ve yüksek doluluk oranına göre çeşitlilik göstermesinin yanı sıra, dış mekanda kullanıldığında hava koşullarına dayanıklı olması da gerekir.

Reklam panoları için LED'ler

Reklam panosu uygulamalarındaki LED'ler çok farklı hava koşullarına maruz kaldığı için özellikle dış mekân kullanımında performans tutarlılığı ve uzun kullanım ömrü birinci derecede önem taşımaktadır. OSRAM Opto Semiconductors'ın uygun ürünlerini kullanarak, her renge ve yüksek doluluk oranına göre çeşitlilik göstermesiyle birlikte her iki güçlü özelliğine de güvenebilirsiniz.

Dokunmatik ekranlar için kızılötesi yayıcılar ve detektörler

Pek çok tüketici uygulamasında yaygın olarak kullanılan dokunmatik ekranlar, “dirençli”, “kapasitif” ve “yansıtmalı kapasitif” gibi çeşitli teknolojilere dayanırlar. OSRAM Opto Semiconductors ise, optik bir sistemin sunduğu avantajlar çok daha fazla olduğundan “optik” dokunmatik uygulamalara odaklanmaktadır. Geniş ekranlarda maliyet sadece ekran çerçevesiyle orantılı (a+b) artarken diğer pek çok sistemde maliyet tüm alanla orantılı (a x b) artar. Örneğin kapasitif sistemlerde bu durum geçerlidir. Ayrıca, camın içinde ilave bir katmana ihtiyaç olmadığından daha şeffaf bir ekran ve dolayısıyla daha net bir görüntü elde edilir. Üstelik optik sistemler, çıplak parmakla kullanılabilmenin yanı sıra ekran kalemi, eldiven, fırça vs. ile kullanıma da imkan tanırlar. Günümüzde piyasada üç temel optik dokunmatik teknolojisi vardır ve OSRAM Opto Semiconductors bunların her biri için en doğru kızılötesi bileşenleri size sunar.

Oyunlar ve mimik tanıma için IRED’ler ve lazer

Örneğin ameliyatlar sırasında doktorlar tarafından kullanılan mimik tanıma, uçuş zamanı ve ışık kılavuzu projeksiyon teknolojilerini temel alır ve günümüzün en güncel uygulamaları arasındadır. Uçuş zamanı sistemlerinde kaynak olarak kızılötesi lazer diyotları veya yüksek güçlü kızılötesi yayıcılar kullanılırken, “Kinect” gibi ışık kılavuzu projeksiyon sistemlerinde kızılötesi bir lazer kaynağı gerekir. Bu tür teknolojilerin hepsi için çözümler sunarak özel taleplerinizi keşfetmeye ve size özel ürünler geliştirmeye de her zaman açığız. Bu noktadaki en önemli gereklilikler olan kullanım ömrü ve verimlilik ihtiyaçlarını, yüksek güçlü lazer ürünleri alanındaki 30 yıllık tecrübemiz ve ThinFilm teknolojili çiplerimiz sayesinde mükemmel bir şekilde karşılayabilmekteyiz.

Göz izleme için kızılötesi yayıcılar

Göz izleme, tüketici uygulamaları için yeni ve umut vaat eden bir özelliktir. Örneğin engelli insanların bilgisayarla çalışabilmesine imkan tanımak gibi çeşitli amaçlara yönelik olarak niş piyasalarında hali hazırda kullanılmaktadır. Bir başka güncel uygulama ise, camsız 3D dizüstü bilgisayarlar geliştirmek veya televizyonu gözle kontrol etmek amacıyla izleyicinin gözlerini takip etmektir.
Gelecekte, izleyicinin baktığı noktaya göre onu otomatik olarak özel tekliflere veya reklamlara yönlendiren dizüstü bilgisayar ekranları veya etkileşimli satış noktası ekranları ya da insanların bir görüntüde ilk olarak veya en uzun süreyle nereye odaklandığını belirleyebilen özel araştırma cihazları gibi cihazlar geliştirilebilecektir.

Bilgi ve Eğlence Broşürü

Geleceğe açılan kapı

© 2017, OSRAM GmbH. Tüm hakları saklıdır.