Portföyümüze süper küçük ve çok yönlü Osram kızılötesi LED eklendi

IR Oslon Compact SFH 4710
Minik Oslon Compact SFH 4710 sayısız yeni uygulama alanına kapı açıyor.
Kaynak: Osram
23.01.2014 | IR cihazlar ve lazer diyotlar

Osram Opto Semiconductors tarafından üretilen Oslon Compact kızılötesi ışık yayan diyot (IRED), yüksek güçlü ve düşük güçlü IRED'ler arasındaki boşluğu kapatıyor. Çok küçük olmasına rağmen etkileyici çıkış gücü sunuyor. Bu sebeple, gözetleme, dijital görüntü işleme, 3D ölçüm, patern tanıma ve yüz tanıma gibi görevlerde kullanılabilir.

Yeni kızılötesi Oslon Compact SFH 4710, özellikle endüstriyel uygulamalar için tasarlandı. Tipik 270 milivatlık (mW) çıkış gücü ve 500 miliamperlik (mA) çalışma akımıyla orta-güçlü bir LED olarak, Osram Opto Semiconductors ürün yelpazesinin, Power TopLED ile Oslon Black arasındaki çıkış gücü aralığını dolduran yeni bir üyesidir.

Yeni IRED, 750 mikrometre (µm) kenar uzunluğunda küçük ve güçlü bir çiple donatılmış olup, Oslon Black'teki standart çiplerin yarısı kadar yer kaplar. 1.6 mm x 1.2 mm x 0.8 mm paketleme boyutlarıyla Oslon Compact, çipin kendisinden çok da büyük değildir ve dolayısıyla kendi çıkış gücü sınıfındakilerin en küçüklerinden biridir. Osram Opto Semiconductors'ta sanayi sektörüne yönelik kızılötesi bileşenler ürün pazarlama sorumlusu Dr. Jörg Heerlein, "Bu haliyle bile, yeni Oslon Compact inanılmaz ısı yayılımı özellikleri taşır ve yüksek akımlarda çalışabilir" diyor. "Son teknoloji ince-film çip teknolojisiyle elde edilebilen yüksek çıkış gücü, küçük boyutlarla birleştiğinde, özellikle alan sıkıntısı olan fakat performans beklentilerinin yüksek olduğu yerlerde sayısız yeni uygulama olanağı sunar. Ve gerekirse, bileşenler yüksek esneklikte optik çıkış gücünü artırmak için birbirine çok yakın paketlenebilir"

Harici optik lensler içeren/içermeyen uygulamalar

Kızılötesi ışık yayan diyotlarda emisyon açısı +/-65°'tir ve dahili lense veya reflektöre ihtiyaç yoktur. Buna karşın ışığı dar açılı harici optik lenslere enjekte edilebilir.
Harici optik lensiyle, gözetleme uygulamaları ile patern tanıma ve 3D ölçüm gibi makine görüşü görevleri için idealdir; çünkü 850 nanometre (nm) dalga boyu insan gözü tarafından zar zor algılanabilir iken kamera sistemleri tarafından kolayca tespit edilebilir.
Harici lens olmadan IRED birkaç metre yakın-alan mesafeyi mükemmel olarak kapsar ve dolayısıyla örneğin göz izleme ve yüz tanıma için uygundur.

Teknik bilgi IR Oslon Compact SFH 4710 için
Parçanın boyutu 1.6 mm x 1.2 mm x 0.8 mm
Işın açısı +/-65°
Görüş verileri (karakteristik) 270 mW
Mevcut işletimi 500 mA
Sıcaklık direnci < 25 K/W
Dalgaboyu 850 nm

 

OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS HAKKINDA

Münih'teki genel merkeziyle OSRAM, dünyanın lider iki aydınlatma üreticisinden biridir. Regensburg'daki (Almanya) alt kuruluşu OSRAM Opto Semiconductors GmbH, müşterilerine aydınlatma, sensör ve görselleştirme uygulamaları için yarı iletken teknolojisine dayalı çözümler sunar. Osram Opto Semiconductors'ın Regensburg (Almanya) ve Penang'da (Malezya) üretim tesisleri mevcuttur. Kuzey Amerika'daki genel merkezi Sunnyvale'de (ABD) bulunmaktadır. Asya bölgesindeki genel merkezi ise Hong Kong'dadır. Osram Opto Semiconductors'ın ayrıca dünyanın dört bir yanında satış ofisleri vardır. Daha fazla bilgi için www.osram-os.com adresini ziyaret edin.

Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler için (teknik doküman, fiyatlandırma, test ürün talebi) lütfen temasa geçin
© 2017, OSRAM GmbH. Tüm hakları saklıdır.