Osram, kırmızı ve sarı LED'lerin imalatını 6-inç yarı iletken plakalara dönüştüren ilk çip üreticisidir

6-inç yarı iletken plaka üretimi
Temiz odadan bir görünüm: 6-inç yarı iletken plakaları taşıyan montaj sistemi; 4-inç yarı iletken plakalar solda görülüyor.
Kaynak: Osram
30.01.2014 | Firma Bilgisi

Osram kapasitesini InGaAlP LED üretimi için genişletti

Osram Opto Semiconductors sürekli büyüyen pazara ayak uyduruyor ve kırmızı, turuncu ve sarı LED'lerin imalatını 6-inç yarı iletken plakalara dönüştürüyor. Alman menşeli yüksek teknoloji firması tüm büyük yarı iletken plaka LED'lerin imalatını indiyum-galyum-alüminyum-fosfat (InGaAlP) materyal sistemini içerecek şekilde genişletiyor ve dolayısıyla üretim kapasitesini artırıyor. Şirket, mavi LED çiplerin imalatını dönüştürmeye 2011 yılında başladı.

Son dönüşüm, inanılmaz derecede geniş uygulama alanı olan LED'ler için üretilen çipleri içeriyor. Kırmızı ve sarı LED'ler neredeyse her sektörde kullanılıyor: dönüş sinyali, fren lambası ve araç içi aydınlatma olarak otomotiv sektöründe, sergilerde, projeksiyon için, sinyalizasyonda ve genel aydınlatmada renk karıştırma sistemlerinde. Osram Opto Semiconductors, üretimi dönüştürmede öncülerden biridir. Regensburg merkezli firma, yıllar önce dünya genelinde tüm LED renklerini 4-inç yarı iletken plakalara dönüştüren ilk üreticiydi ve şimdi bu yaklaşımını 6-inç yarı iletken plakalarda da sürdürüyor.

Sürekli büyüyen pazar

Osram Opto Semiconductors CEO'su Aldo Kamper, "Kırmızı, turuncu ve sarı renkli ışık yayan diyotlar için talep artmaya devam ediyor. Biz, 6-inç yarı iletken plaka imalatına geçen ilk üretici olarak bu hıza ayak uyduruyoruz; dolayısıyla kapasitemizi de artırmış oluyoruz" dedi. "Tüm ürün ailesini içerecek olan dönüşüm, bu yılın başında başladı" diye ekledi. Kırmızı, sarı ve turuncu çipler Regensburg'daki şirket genel merkezinde üretilecek. Mavi, yeşil ve beyaz LED'ler için InGaN çipler de hem burada hem de Penang, Malezya'da üretilmektedir.

İnovasyon öncüsü Osram

Şimdiye kadar 6-inç yarı iletken plaka üretiminden elde ettiğimiz deneyimin yanı sıra, Alman Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'nın fonladığı projelerden (indiyum-galyum-nitrit yarı iletken plakaları ölçmek amaçlı "GallEff" ve "Greight" projeleri) gelen sonuçlar doğrudan mevcut sürece aktarıldı. Dolayısıyla Osram Opto Semiconductors, platform stratejisini sürdürüyor ve halihazırda araştırma faaliyetlerinin bir parçası olan, daha büyük yarı iletken plaka çapları ve alternatif subtratlar içeren bir sonraki gelişim aşamasıyla ilgileniyor. Gelecek vaat eden projeler şimdiden yüksek teknoloji firmasının laboratuvarlarında ve diğer daha genel fonlanan projelerde başlamış durumda. Dolayısıyla Osram Opto Semiconductors inovasyon güçlerini sadece ürün geliştirmede değil üretim teknoloji ve süreçlerinde de gösteriyor.

OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS HAKKINDA

Münih'teki genel merkeziyle OSRAM, dünyanın lider iki aydınlatma üreticisinden biridir. Regensburg'daki (Almanya) alt kuruluşu OSRAM Opto Semiconductors GmbH, müşterilerine aydınlatma, sensör ve görselleştirme uygulamaları için yarı iletken teknolojisine dayalı çözümler sunar. Osram Opto Semiconductors'ın Regensburg (Almanya) ve Penang'da (Malezya) üretim tesisleri mevcuttur. Kuzey Amerika'daki genel merkezi Sunnyvale'de (ABD) bulunmaktadır. Asya bölgesindeki genel merkezi ise Hong Kong'dadır. Osram Opto Semiconductors'ın ayrıca dünyanın dört bir yanında satış ofisleri vardır. Daha fazla bilgi için www.osram-os.com adresini ziyaret edin.

Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler için (teknik doküman, fiyatlandırma, test ürün talebi) lütfen temasa geçin
© 2017, OSRAM GmbH. Tüm hakları saklıdır.